Buğra Akman Kimdir?

vesikalik-21983 Erzincan doğumlu ve evlidir. Nüfus kaydı Erzincan’ın ilinin Kemah ilçesinde bulunmaktadır. Anne ve Baba tarafından safkan Kemahlıdır.

Eğitim hayatına Gürsel İlkokulu’nda başladı. Ortaokulu Cumhuriyet Ortaokulu’nda, Lise öğrenimini ise 1999 yılında Erzincan Lisesi Fen Bilimleri Bölümü’nde tamamladı. Daha sonra 2000 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Gevaş Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığını kazandı ve 2003 yılında buradan mezun oldu. ÖSYM tarafından yapılan dikey geçiş sınavından yeterli bir puan alarak Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Cyprus International University) Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne geçiş yaptı. 2009 yılında lisans eğitimini de tamamladıktan sonra uzun süredir bulunamadığı memleketi Erzincan’a dönüş yaptı ve hâlâ burada yaşamaktadır. Bu arada Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünde Yüksek Lisansa başladı ve halen devam etmektedir.

Şimdi 8 yıldır Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası‘nda Bilgi İşlem Sorumlusu, Sanayi Raportörü ve CERN Sanayi İrtibat Ofisi Erzincan Temsilcisi olarak çalışmaktadır. Avrupa Birliği Projeleri ile yolları kesişti Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası ile…

İlkokul 3. sınıfta masa tenisi sporu ile tanıştı ve bu zamana dek halen profesyonel olarak devam etmektedir. Kendisini bir çok tatmin eden başarıya imza attı. Şu an ise sadece antrenman olarak devam ettirmektedir fakat, 2015 yılı içerisinde Erzincan ilinde yapılan il geneli turnuvada Erzincan 3.lüğü unvanını alarak yine ödül kazanmıştır.

Zeki Buğra Akman 2015 Mart ayı itibari ile bir çocuk babasıdır.