Windows 10 Temiz Kurulum Aşamaları

Evet bir kaç deneme sonunda Windows 10’u stabil olarak notebook bilgisayarıma yüklemeyi başardım. Windows 7 lisanslı kullanıcı olmama rağmen Microsoft Windows 10 yükseltmesinde dolaylı bir yöntem kullanmış. Sizlerin de aynı sıkıntıya düşmemeniz için deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle şunu belirteyim; lisanslı olarak Windows 10 kullanmak istiyorsanız kesinlikle Windows 7, 8 veya 8.1 işletim sisteminizi Windows 10’a yükseltme yapmalısınız. Eski işletim sistemi lisans anahtarlarınız (product key) ile sıfırdan kurulum yapamazsınız.

İşletim sisteminizi Windows 10’a yükselttikten sonra, “Product Key Finder” vb. programlar aracılığı ile Microsoft’un size verdiği yeni Windows 10 lisans anahtarını öğrenin.

Lisans anahtarınızı öğrendikten sonra bildiğiniz metotlar ile Windows 10’u bilgisayarınıza sıfırdan temiz bir şekilde lisanslı olarak kurabilirsiniz.

Ben http://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 adresinden 64-Bit sürümünü bilgisayarıma indirdim ve program aracılığı ile USB yükleme diski oluşturup sıfır kurulumu gerçekleştirdim.

Windows 8’i kısmi kullanmış bir Windows 7 kullanıcısı olarak Windows 10 hakkında söyleyebileceğim ilk sözler “very good, very nice :)” Intel Core i3-2350M işlemcili bilgisayarımda akıcı ve hızlı bir işletim sistemi kullanmak oldukça zevkli. Özellikleri ile çağa ayak uydurmuş bir işletim sistemi kullandığımı söyleyebilirim.

Evet, fazla teknik ayrıntıya girerek sizleri boğmak istemedim. Resimlerle ve ayrıntılarla çok uzun bir makale olabilirdi aslında ama zaten bu şekilde anlatım yapan bir çok web sitesi mevcut. Az ve öz bilgi vermek istedim. Tabi ki sorularınızı yorum olarak sorabilirsiniz.

OKUDUNUZ MU?

Hafif Taarruz Uçağı (Hürjet) Projesi

TAI tarafından 14 Ağustos 2017 tarihinde Türk Hava Kuvvetleri’nin ve uluslararası pazarın kısa dönemdeki ihtiyaçları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kontrolü * CAPTCHA kodu zaman aşımına uğradı. Lütfen CAPTCHA kodunu tekrar yükleyin.